Tomáš Jeřábek

Tomáš Jeřábek se narodil 29.3.1992 v Brně. Hře na klavír se učil ve třídě Mgr. Jarmily Martinkové na ZUŠ Vítězslavy Kaprálové, později studoval hru na varhany na ZUŠ Varhanické v Brně. Již od útlého věku se projevovalo jeho výrazné pěvecké nadání, pod vedením MgA. Nadi Bláhové se stal laureátem ústředního kola soutěže ZUŠ v sólovém zpěvu, ztvárnil také několik dětských rolí v řadách dětského koncertního sboru Kantiléna při Filharmonii Brno. Úspěšně vystupoval jako sólista za doprovodu orchestru MBS Brno.

Při studiích na SUŠ Varhanářské v Krnově absolvoval řadu významných zahraničních stáží v předních evropských varhanářských podnicích (Francie, Velká Británie, Německo…). Ihned po studiích se stal uměleckým poradcem závodu Rieger-Kloss. 

V rámci reprezentačních a obchodních cest navštívil nejprve libanonský Bejrůt, kde velmi úspěšně vystupoval jako koncertní pianista, varhaník a zpěvák vlastního celovečerního recitálu v koncertním sále Americké univerzity. 

Zde navázal uměleckou spolupráci s módní návrhářkou Blankou Matragi, díky níž v následujících letech několikrát vystupoval ve Smetanově síni pražského Obecního domu, uvedl také slavnostní varhanní a pěvecké koncerty ve Španělském sále Pražského hradu a v katedrále sv. Víta, které se konaly při oficiální návštěvě emeritního prezidenta Spojených států Billa Clintona v roce 2012.

V zastoupení firmy Rieger – Kloss uvedl také zcela vyprodaný celovečerní varhanní, klavírní a pěvecký recitál v koncertním sále Velkého divadla v čínském Tianjinu. 

Od roku 2011 spolupracuje jako autor scénické hudby s J. A. Pitínským, mezi nejvýznamnější uvedené inscenace patří Kalibův zločin (SD Uherské Hradiště), Strakonický dudák (Národní divadlo Praha) a Gazdina roba (DAB Nitra).

V roce 2016 se stal laureátem prestižní soutěže Pianista roku, kde exceloval nejen svými improvizačními schopnostmi při hře na klavír, ale také svým vyjímečným zpěvem a recitací. 

V návaznosti na soutěžní úspěch navázal spolupráci s firmou Petrof, v jejíž reprezentaci působil v Českém domě při LOH v brazilském Rio de Janeiru jako pianista i zpěvák v hudebním salonu. V témže roce taktéž přijal pozvání ke spoluúčinkování s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou na prknech pražského Divadla Semafor. 

V roce 2017 absolvoval koncertní turné jako sólový pěvec i pianista za doprovodu Orchestru Václava Hybše. Vrcholem velkolepého vánočního turné byl velmi úspěšný koncert v brněnském Janáčkově divadle.

V posledních letech také vystupoval jako sólista za doprovodu Filharmonie Teplice, každoročně rovněž spolupracuje s řadou dalších významných sborových a orchestrálních těles. 

Je absolventem Filosofické fakulty UP v Olomouci, v současné době rovněž dokončuje magisterské studium na Ústavu hudební vědy FF MU v Brně. V pěveckém umění se zdokonaluje pod vedením MgA.Nadi Bláhové, pravidelně také navštěvuje mistrovské kurzy maestra Paola de Napoli.